Straipsniai

Širma – tai puikus namų interjero elementas. Ji papuoš Jūsų namus, žaismingai pakeis namų erdvę, suteiks namams jaukumo, spalvingumo ar kaip tik ramybės.

Širmos turi ilgą ir turtingą istoriją. Atėjusios iš tolimųjų rytų, pirmiausia minimos senovės Kinijoje, jos puikiai prigijo ir vakariečių interjere. Į Europa širma atkeliavo XVII a., kai vakariečiai negalėjo atsispirti egzotika dvelkiančiai tolimųjų rytų dvasiai. Klasika alsuojančios širmos puikiai tinka ir šiuolaikiniame interjere. Širmų kūrėjai atranda visa naujų sprendimų ir idėjų, kaip jas patobulinti ir panaudoti namuose.

Širmos puikiai saugo nuo skersvėjų, taip pat jos gali atskirti erdves ir suteikti vizualinio privatumo. Šis namų interjero elementas gali pakeisti namų erdvės dinamiką, jos padalina kambarį, paslepia nuo akių nepageidaujamas detales ir, žinoma, širmos kuo puikiausiai tinka namų puošybai. Širmos atlieka dekoratyvinę funkciją. Tuo labiau, kad širmas galima padengti įvairiausiais piešiniais, kaip tai buvo populiaru Tangų dinastijos laikais, tačiau nebūtina jas tobulinti fantastiškiausiais piešiniais, galima pasirinkti neutralias moderniame interjere derančias širmas.

Modifikuotos vertikalių žaliuzių širmos


Šios širmos yra panašios į vertikalias žaliuzes, bet jų juostos (skydeliai) nesisukioja, tik užsitraukia kaip paprastos tradicinės užuolaidos. Šių širmų gamybai tinka natūralių pluoštų, poliesteriniai ir mišrūs audiniai. Derinant skydelių spalvas pasiekiamas maksimalus tiek apsaugos nuo saulės, tiek estetinis efektas. Šios širmos atrodo labai moderniai ir jaukiai. Šiomis žaliuzėmis galima uždengti gana didelius plotus – aukštis nėra apribotas, todėl puikiai tinka didelėms vitrinoms uždengti.

Pastatomos širmos


Pastatomos širmos, kurios naudojamos kaip dekoratyvinis interjero elementas ar tiesiog gražus gaminys erdvėms atskirti. Galima pasirinkti pastatomas širmas pagal įvairius matmenis.

 

 
 

Roletai – tai viena iš langus dengiančių apsaugų nuo pašalinių žvilgsnių, nuo saulės kaitros ir tiesioginių spindulių, bei puošiančių interjerą, suteikiančių jam daugiau spalvingumo. Dieną dažnai norisi kuo daugiau šviesos, ypatingai tuo metų laiku, kai paroje daugiausia laiko būna tamsu, tuomet nebūtini jokie langų dangalai.


 

Tačiau vis tiek kažkuriuo metu atsiranda poreikis užsidengti langus, nors galbūt metų metais tam ir nebuvo poreikio. 

Tuomet prireiks detaliau pasidomėti, kas būtų gražiausia jūsų namų aplinkoje, kas atliktų kuo daugiau funkcijų ir maksimaliai patenkintų poreikius. 

Mat langus galima uždengti seniai mėgiamomis užuolaidomis iš įvairiausių audinių, žaliuzėmis, romanetėmis ar roletais, taigi rinktis tikrai yra iš ko ir čia svarbiausia gerai žinoti, ko labiausiai norėtųsi, o jau interjero specialistai visuomet patars, kas tinka.


Dažniausiai kažkuria priemone dengti namų ar įstaigos langus verčia būtinybė:


• kai vargina per ryški saulės šviesa ir tai trukdo dirbti, mokytis, susikaupti ar, sakykim, tiesiog žiūrėti televizorių; 
• kai karštuoju metų laiku patalpos dėl didelių langų pavirsta į savotišką šiltnamį, nes yra prikaitinamos kaitrios saulės; 
• kai už lango žingsniuoja smalsūs praeiviai, o norisi bent kartais šiek tiek turėti intymių akimirkų. 

Savaime suprantama, kad visuomet norėsis pasirinkti tai, kas tuo metu yra madingiausia, arba kitaip sakant, „ant bangos“. Tačiau interjero dekoratoriai tvirtina, jog madingiausia yra tai, kas labiausiai tinka prie supančio interjero. 

Taigi, jei savuosius langus nutarėte uždengti šiuo laikmečiu itin mėgiamais roletais, tuomet taip pat teks nemažai pasidomėti, kuriuos iš jų rūšių pasirinkti. Tačiau, jei namuose esama nepakankamai erdvės, tuomet tikrai nereikėtų juose kabinti užuolaidų, kurios užima nemažai vietos, o pasiūtos iš išskirtinio audinio jos tiesiog reikalaus erdvės, kad būtų tinkamai įvertintos. 

Roleto kasetė ir kreipiančiosios yra pagamintos iš aliuminio profilio, o valdymo mechanizmas bei antgaliai - iš aukštos kokybės plastiko, jie patogiai priglunda prie lango ir visiškai neužima vietos ant palangės.


Roletai skiriami į šias rūšis:


• „Diena – naktis“. Tai tokie roletai, kurie yra gaminami iš kokybiško dvigubo audinio. Dviejų skirtingų audinių dermė sukuria tamsos ir šviesos efektą, kai prasilenkia vienas su kitu. Tai – viena iš roletų naujovių, kuri sukuria ne tik išskirtinį vaizdą, bet ir suteikia reikiamus patogumus, pvz. nakties tamsą, kai norisi numigti dienos metu. Toks roletų variantas leis stebėti gatvės vaizdus pro langą, tačiau iš lauko nesimatys tuo metu visiškai nieko. Paslaptinga? Taip! Ir nepaprastai patogu.

• Klasikiniai roletai vertinami dėl savo universalumo, lengvo montavimo, priežiūros bei valdymo. Tokie roletai gali būti derinami ir su užuolaidomis, jei be jų neįsivaizduojate savo jaukių namų (na juk niekas neužginčys tos nuomonės, kad užuolaidos visuomet suteikia jaukumo).

• Nuo karščio. Ant langų sumontavus tokius roletus jų funkcija nebus tik apsauga nuo saulės kaitrią vasarą ar žiemą nuo spiginančių jos spindulių. Specialūs roletai, kurių išorinė pusė skiriasi nuo vidinės, tiesiog nepraleidžia saulės spindulių į patalpą, bet taip pat geba dienos metu sukurti visiškos tamsos aplinką joje.

 

Medinės žaliuzės - jaukiam namų interjerui

Norite namuose paryškinti eleganciją, suteikti kiek rafinuotesnį pirmą įspūdį, tačiau vis tiek stengiatės išlaikyti praktiškumą? Tuomet Jums geriausiai tinkantis langų uždengimas yra medinės žaliuzės. Tokį sprendimą turėtumėte priimti, jei svajojate į savo namus įnešti daugiau šilumos, natūralumo, ramybės.

Natūralių medžiagų populiarėjimas

Paskutiniu metu interjere populiarėja natūralūs sprendimai: tai baldai, interjero detalės, pagamintos iš atsinaujinančių medžiagų. Taip daroma ne tik dėl aplinkosaugos, mada jau tapusios ekologijos, bet ir aukštos produkto kokybės, išskirtinės išvaizdos, ilgaamžiškumo. Priderintos natūralios detalės interjerui suteikia ramybės, harmonijos, ko kartais juk taip norisi grįžus namo po sunkios darbo dienos.

Medinių žaliuzių privalumai

Renkantis langų uždengimus, labai svarbi ne tik jų pagrindinė paskirtis, bet ir kaip jie bus įkomponuoti interjere, kokius privalumus (be pagrindinio) jie gali užtikrinti. Tai paaiškina, kodėl medinės žaliuzės yra mėgstamos:

-Galimybė pritaikyti įvairiuose interjeruose. Medis yra universali medžiaga, todėl nesunkiai galėsite pritaikyti tokias žaliuzes ne tik minimalistiniame, bet ir prabangiame interjere.

- Izoliuoja šilumą. Šis langų uždengimas naudingas ne tik vasarą, bet ir žiemą, nes gali sulaikyti šilumą viduje, o šaltį išorėje.

- Specialus džiovinimo būdas užtikrina, kad žaliuzės išliks tokios pačios spalvos net ir ilgai veikiamos tiesioginių saulės spindulių. Jos atsparios ir temperatūrų svyravimams.

- Paverstomis juostelėmis medinės žaliuzės gali išskaidyti kenksmingus saulės spindulius, tačiau palikti šviesos, kuri reikalinga darbingumui palaikyti. Todėl toks langų uždengimas puikiai tinka darbo kambariams.

- Lengvas valdymas. Kaip ir kitas žaliuzes, šias galite valdyti virvele ar lazdele. Jas galima užfiksuoti reikiamoje padėtyje arba paversti juosteles. Tam tikrą medinių žaliuzių tipą galite valdyti ir elektroniniu būdu.

- Saugumas. Žaliuzės neturi aštrių briaunų, todėl tinka net vaikų kambariui.

- Lengva priežiūra. Priešingai nei užuolaidos, kurios renka dulkes, žaliuzes galite tiesiog perbraukti drėgna šluoste.

Tiems, kas ieško naujovių ir nenori savo langų dekoruoti dieninėmis bei naktinėmis užuolaidomis - mes siūlome modernius DIENA NAKTIS roletus, kurie yra ideali alternatyva užuolaidoms. Pateikiame svarbiausius roletų DIENA NAKTIS privalumus:

Akivaizdi saulės šviesos kontrolė
Roletai DIENA NAKTIS pagaminti iš dvigubo audinio su permatomomis ir nepermatomomis juostomis, todėl reguliuojant juostų persidengimą galima padidinti arba sumažinti į patalpą patenkančios šviesos srautą, o tai sukuria komfortą, nes Jūs galite įsileisti saulės į savo patalpas pagal poreikį arba visiškai užtamsinti savo erdvę ir užtikrinti privatumą tamsiu paros metu kambaryje esant įjungtoms šviesoms.

Roletai diena naktis garantuoja jūsų privatumą
Vienas svarbiausių šių roletų privalumų, kad jie sukurs visišką privatumą Jūsų erdvėje. Jei Jūs nemėgstate būti matomi, Jus erzina praeivių žvilgsniai, ar tarkim gyvenate pirmame namo aukšte ir trokštate susikurti privatumą savo namuose, biure ar kitoje erdvėje - roletai DIENA NAKTIS bus puikus sprendimas siekiant išvengti šių trukdžių. Skirtingai nei kitų tipų roletų - šių ritininių žaliuzių nereikia pakelti ar nuleisti, nes horizontalios audinio juostos įleidžia šviesos ir pridengia nuo pašalinių žvilgsnių, taip pat leidžia stebėti aplinką, matyti kas dedasi lauke, žvelgiant per permatomą dieninės užuolaidos audinį. Traukiant minėtų roletų grandinėlę, ritinines žaliuzes galima pakelti, nuleisti ar sustabdyti bet kuriame aukštyje.

Praktiškos ir funkcionalios roletų diena naktis sistemos
Roletai DIENA-NAKTIS yra patrauklūs tuo, kad juos galima montuoti tiek prie sienos, tiek prie lango rėmo, tiek prie lubų. Šioms ritininėms žaliuzėms galima pritaikyti klasikinį mechanizmą arba kasetę, kuri uždengia į ritinį susisukantį audinį. Mes siūlome klasikinį mechanizmą, jei klientas nori uždengti palangę ir tokiu būdu suteikti daugiau jaukumo savo erdvei. Tačiau siekiant palikti palangę atvirą ir turėti galimybę laisvai darinėti langą - mes rekomenduojame Jums rinktis roletus DIENA NAKTIS su kasete.

Romanetės

Praktiškosios langų puošmenos romanetės vis dažnesnis pasirinkimas langų dekoracijoms. Romanetės taupo vietą namuose ir joms reikia nedaug audinio palyginus su įprastomis užuolaidomis. Romanetės veikia specialaus mechanizmo dėka ir traukiant mechanizmo grandinėlę jos susilanksto į gražias klostes ir susikelia į virš lango esantį plotą. Jei renkatės romanetes savo namams, pirmiausiai pagalvokite kokio tipo romanetės bus geriausias sprendimas jūsų langams.